logo

Sunnuntaina 9.8.2015 Virpiniemessä Oulussa pelattiin perinteinen naisten 5-seuran ottelu 54 ladygolffarin kesken. Kisapäivänä saatiin nauttia auringonpaisteesta navakan merituulen puhaltaessa, ja loistavassa kunnossa oleva kenttä loi erittäin hyvät olosuhteet hyvään kilpailuun.

Nivalasta mukana oli kuusi naista, ja tavoitteena oli totta kai uusia viime vuotinen voittomme. Parhaan seuran tittelin saivat kuitenkin tänä vuonna kotikentällään pelanneet Virpiniemen ladyt yhteistuloksella 178 pistettä. Hopeasija meni Oulun Golfkerholle 164 pisteellä ja pronssia sai Raahentienoon Golf 144 pisteellä. Lopputulosten neljäs oli Kalajoki Golf (143 pst) ja viides Nivalan Seudun Golf (138 pst). Sijat kolme-viisi olivat vain 6 pisteen sisällä toisistaan, joten pronssisijakaan ei jäänyt meiltä kauas.  Viime vuonnahan emännöimme voitokkaasti tätä kisaa, joten olihan se nyt kohteliasta antaa muiden voittaa tänä vuonna. J  

Lämmin kiitos Virpiniemelle erittäin hyvästä kisapäivästä ja onnea voitosta! Suuri kiitos kuuluu myös kaikille ladyillemme mukanaolosta! Kisapäivä oli sään suhteen mitä mainioin, ja peli eteni mukavasti loistavassa peliseurassa!

Ensi vuonna kisataan sitten Sankivaaran kentällä Oulussa, toivottavasti saamme sinne jälleen suuren edustusjoukon mukaan! J  

Kisatunnelmia ja tulokset löytyvät osoitteesta:

http://www.virpiniemigolf.fi/2015/08/naisten-seuraottelu-pelattiin-sunnuntaina/

Aurinkoisia golfkelejä toivotellen,

Tiina Karjalainen

ladykapteeni

Seuramme yhteystiedot:
Nivalan Seudun Golf ry
PL 47 (Ravitie 60)
85500 NIVALA   

Aukiolotiedot:
Kenttä: Avataan jälleen keväällä 2020
Range: Avataan jälleen keväällä 2020
Lähipelialue: Avataan jälleen keväällä 2020

Klubi/Kahvio aukioloajat: 
Avataan jälleen keväällä 2020


Toimiston aukioloajat:
Arkisin pääsääntöisesti klo 9-16
toimisto(ät)nivalanseudungolf.fi / 08 443700

Puhelimet:
Toimisto: 08 443 700
Caddiemaster: 050 3641 666
e-mail Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
www.nivalanseudungolf.fi